Policia italiane dhe gjermane shkatërruan një rrjet ilegal për transport të migrantëve

Policia italiane dhe gjermane shkatërruan një rrjet tejkufitar, përmes të cilit realizohej transport ilegal i emigrantëve në BE përmes rutës ballkanike, njofton DPA, duke iu referuar policisë nga qyteti italian Ankona.

Rrjeti ka qenë i përbërë nga pakistanezë, thekson policia italiane.

Hollësitë do të kumtohen në konferencë të ardhshme shtypi.

Operacioni i përbashkët ishte i koordinuar nga ana e prokurorëve italianë nga Drejtoria për luftë me mafian dhe nga prokuroria shtetërore në qytetin bavarian Hof./MIA

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP