Ahmeti: Zgjedhje të reja, nëse nuk pranohet platforma (VIDEO)

Në emisionin “Click Plus” në TV21, kreu i BDI-së, Ali Ahmeti e thotë qartë, nëse nuk pranohet platforma e përbashkët e partive shqiptare, qeveri nuk do të ketë dhe vendi do të shkojë në zgjedhje të reja.

“G: Jeni ju për zgjedhje të reja Z. Ahmeti ?

Pse jo

Sigurisht që vendin e çon në zgjedhje të reja mospranimi i platformës  nga cili do subjekt”, tha Ahmeti.

E derisa LSDM po heshtë, Nikolla Gruevski është shumë i qartë. Ai thotë se BDI është e vetëdijshme se nëse VMRO DPMNE është kundër, dygjuhësia nuk do të bëhet.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP