Momenti kur tërmeti i fuqishëm i godet Filipinet (VIDEO)

Një tërmet me fuqi prej 7.3 ballë sipas shkallës së Rihterit ka goditur të martën juglindjen e Filipineve, transmeton Anadolu Agency (AA).

Tërmeti është matur në thellësi prej 617 kilometrave, njoftoi Instituti Gjeologjik Amerikan (USGS).

Qendra e Paqësorit për Paralajmërim nga Cunami nuk ka dhënë asnjë alarm, meqë epiqendra ka qenë thellë në tokë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP