Posta e Maqedonisë nuk punon, nuk ka nxehje objekti

Të punësuarit në Postën e Maqedonisë janë në pushim të detyrueshëm. Vendimi është marrë pasi që të punësuarit janë ankuar se kanë të ftohtë, për arsye se institucioni nuk ka nxehje, raporton A1on, transmeton Portalb.

“Kjo nuk është diçka që po ndodhë vetëm këtë vit, e njëjta ndodh vite me radhë, por askush nuk ndërmerr asgjë”, deklarojnë punëtorët e Postës së Maqedonisë.

Nga Posta e Maqedonisë vërtetojnë informacionin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP