Shkëndija publikoi emrat e kundërshtarëve për kontrollueset

Skuadra ‘kuqezi’ tani kur ka nisur fazën përgatitore ekipi sot në dy grupe kryen ekzaminimet mjekësore në Prishtinë, ndërsa udhëtimi i paraparë për të sot drejt Ohrit është shtyrë për të dielën shkaku i motit të keq dhe borës së madhe që ka mbuluar terenet.

Kjo situatë imponon ndryshime në planprogramin e fazës përgatitore të haruar prej paraprakisht nga stafi teknik. Gjithsesi përgatititjet do të zhvillohen në Ohër dhe Antali të Turqis, ndërsa përveç seancave stërvitore janë paraparë të zhvillohen 7-të ndeshje kontrolluese (2 në Ohër, 4 në Antali dhe 1 pas kthimit në Tetovë.

Testin e parë ‘kuqezinjtë’ mendohet ta kenë më 13 janar në Ohër, kur kërkohet rival më i lehtë që ekipi të mos ketë shumë ngarkesë pasi është shumë afër nga starti i përgatitjeve. Rival i mundshëm shihet Novaci, që pritet shpejt të konfirmohet, megjithëse zhvillimi i këtij takimi varet nga kushtet atmosferike.

Më 18 janar në testin e dytë Shkëndija në Ohër do të përballet me Pelisterin e Manastirit. Ndërkohë në Antalia rival i parë më 24 janar do të jetë ekipi i vendit të dytë të elitës së futbollit të Azerbajxhanit, Qabala. Më 28 janar Shkëndija do të ndeshet me Termalikën (LKS TERMALICA BRUK-BET NIECIECZA) që renditet e katërta në Poloni.

FC Podbrezova nga Sllovakia (Ekipi i dytë në renditjen tabelare) është kundërshtari i rradhës me të cilët ‘kuqezinjtë’ do të përballen më 1 shkurt. Mbetet të caktohet rivali me të cilin Shkëndija do të përballet në ndeshjen e fundit në Turqi më 5 shkurt, ndërsa pas kthimit nga Antalia kryesia duhet të caktojë edhe kundërshtarin me të cilin më 12 shkurt do të zhvillohet prova gjenerale para fillimit të garave në LPFM, kur më 19 shkurt në Tetovë Shkëndija pret Sileksin e Kratovës. /Portalb.mk/

Orari i ndeshjeve kontrolluese:

1.  15.01.2017  Ohër KF Shkëndija vs Novaci ?

2.  18.01.2017  Ohër KF Shkëndija vs Pelisteri

3.  24.01.2017  Antalia KF Shkëndija vs FK Qabala

4.  28.01.2017  Antalia KF Shkëndija vs FC Termalika

5.  01.02.2017  Antalia KF Shkëndija vs FC Podbrezova

6.  05.02.2017  Antalia KF Shkëndija vs ?

7.  12.02.2017  Testi gjeneral para fillimit sezonit pranveror

8.  19.02.2017  Starti i sezonit pranveror Shkëndija-Sileksi

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP