F.R. i Lëvizjes BESA: Kumanova “qendër e skijimit”

 

“Të nderuar gazetarë, duke shfrytëzuar motin e mire dhe duke dashur të kursejmë, se edhe ashtu nuk mund të udhëtojmë nëpër male, jemi sot këtu në këtë shteg skijimi që të skijojmë dhe të dëshmojmë se sa të kujdesshëm janë autoritetet komunale dhe qendrore, ngase tashmë shtigje skijimi na kanë mundësuar edhe në hapësira urbane, siç është kjo në qytetin e Kumanovës”, thuhet në kumtesën e Lëvizjes BESA.

Ata gjithashtu “i falënderojnë dhe i ftojnë t’u bashkëngjiten në këtë sllallom që e kanë organizuar sot”.

“Madje, do t’i lusim që të mos e pastrojnë këtë borë, as mos të hedhin kripë, se ashtu do të pengohet zhvillimi i sportit të skive. Ju faleminderit që na mundësoni shteg skijimi në Kumanovë!”, shtojnë nga Lëzja BESA.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP