Çfarë të përdorni që dyert e makinës suaj të mos ngrijnë (VIDEO)

I ftohti polar i ditëve të fundit ka sjellë probleme të shumta me qarkullimin e mjeteve.

Shumë prej personave kanë pasur problemeve dhe me hapjen e mjeteve për shkak të ngricave, por ekziston një metodë që nuk lejon ngrirjen e dyerve të makinës.

Ju mund të lyeni me yndyrë gomën mbrojtëse të derës se mjetit në mënyrë që mos ngrijë. Yndyra mund të jetë glicerinë, vazelinë, vaj ushqimor dhe kështu me radhë.

Të nesërmen në mëngjes nuk do të keni asnjë problem për të hapur dyert e makinës.

Këshillohet që dyert e ngrira të mos hapen me forcë sepse mund të dëmtohen. Më poshtë mund të shihni videon sesi veprohet për të lyer me vaj pjesën e derës së mjetit që të mos ngrijë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP