“La La Land” fitues i “Golden Globe 2017”, ja lista e plotë cilët filma u shpërblyen

Filmi muzikal – komedi  ‘’La La Land’’ ka thyer rekord në edicionin e 74-të, të festivalit Golden Globe Awards, duke fituar të gjitha çmimet për të cilat dhe ishte nominuar, njofton Klan Kosova.

‘’La La Land’’ fitoi gjithsejt shtatë çmime, duke përfshirë këtu muzikën dhe komedinë film më të mirë, regjisorin më të mirë dhe skenarin.

Ja renditja e plotë e fituesve të Golden Globe Awards, ceremoni e cila u mbajt mbrëmjen e kaluar.

Filmi më i mirë – Dramë 

”Moonlight”

Filmi më i mirë – Muzikal-Komedi
”La La Land”

Aktorja më e mirë në Film – Dramë

Isabelle Huppert, ”Elle”

Aktorja më e mirë në Film – Muzikal-Komedi
Emma Stone, ”La La Land”

Aktori më i mirë në Film – Dramë
Casey Affleck, ”Manchester by the Sea”

Aktori më i mirë në Film – Muzikal-Komedi
Ryan Gosling, ”La La Land”

Aktori më i mirë në rol dytësor – Film
Aaron Taylor-Johnson, ”Nocturnal Animals”

Aktorja më e mirë në rol dytësor – Film
Viola Davis, ”Fences”

Regjisori më i mirë – Film
Damien Chazelle, ”La La Land”

Skenari më i mirë – Film
”La La Land”

Muzika më e mirë në Film
”La La Land”

Filmi më i mirë i animuar
”Zootopia”

Kënga më e mirë në Film
“City Of Stars” – ”La La Land”: Justin Hurwitz, Benj Pasek, Justin Paul

Filmi më i mirë i huaj
”Elle”, ”France”

Seriali më i mirë – Dramë
”The Crown”

Seriali më i mirë – Muzikal-Komedi
”Atlanta”

 Mini-seria-filmi televiziv më i mirë
”The People vs. OJ Simpson”

Aktori më i mirë në serial – Dramë
Billy Bob Thornton, ”Goliath”

Aktori më i mirë në mini-seri, film televiziv
Tom Hiddleston, ”Night Manager”

Aktorja më e mirë në një mini-seri, film televiziv
Sarah Paulson, ”People v. O.J. Simpson”

Aktorja më e mirë në rol dytësor – Serial
Olivia Colman, ”The Night Manager”

Mini-seria- filmi televiziv më i mirë
”The People vs. OJ Simpson”

Aktorja më e mirë në serial – muzikal-komedi
Tracy Ellis Ross, ”Black-ish”

Seriali më i mirë Komedi
”Atlanta”

Aktori më i mirë në serial – muzikal-komedi
Donald Glover, ”Atlanta”

Aktorja më e mirë në serial Dramë
Claire Foy, ”The Crown”

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP