Reali ka pesë pikë më shumë se Barcelona, por në ndeshjet në vazhdim e pret ferri

Real Madridi është pesë pikë para Barcelonës dhe ka një ndeshje më pak, por katalunasit s’kanë arsye për t’u dorëzuar.

 

Kjo pasi që kalendari është shumë më i vështirë për skuadrën e Realit.

Madrilienët takohen fillimisht me Sevillan në udhëtim, derisa para “El Clasicos” kanë edhe udhëtime tjera të vështira si ato te Villarreal apo Athletic Bilbao, përcjellë “lajmi.net”.

Nëse tabela e favorizon Realin, pa diskutim që kalendari e favorizon Barcelonën. /Lajmi.net/

Kalendari i Barcelonës: 

J18: Barça-Las Palmas

J19: Eibar-Barça

J20: Betis-Barça

J21: Barça-Athletic

J22: Alavés-Barça

J23: Barça-Leganés

J24: Atlético-Barça

J25: Barça-Sporting

J26: Barça-Celta

J27: Deportivo de la Coruña-Barça

J28: Barça-Valencia

J29: Granada-Barça

J30: Barça-Sevilla

J31: Málaga-Barça

J32: Barça-Real Sociedad

J33: Real Madrid-Barça

J34: Barça-Osasuna

J35: Espanyol-Barça

J36: Barça-Villarreal

J37: Las Palmas-Barça

J38: Barça-Eibar

Kalendari i Real Madridit:

J18: Sevilla-Real Madrid

J19: Real Madrid-Málaga

J20: Real Madrid-Real Sociedad

J21: Celta-Real Madrid

J22: Osasuna-Real Madrid

J23: Real Madrid-Espanyol

J24: Villarreal-Real Madrid

J25: Real Madrid-Las Palmas

J26: Eibar-Real Madrid

J27: Real Madrid-Betis

J28: Athletic-Real Madrid

J29: Real Madrid-Alavés

J30: Leganés-Real Madrid

J31: Real Madrid-Atlético

J32: Sporting-Real Madrid

J33: Real Madrid-Barça

J34: Deportivo de la Coruña-Real Madrid

J35: Real Madrid-Valencia

J36: Granada-Real Madrid

J37: Real Madrid-Sevilla

J38: Málaga-Real Madrid

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP