Moti sot në Maqedoni

Moti në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe shumë i ftohtë me periudha me diell, dhe me kushte për reshje të borës. Do të fryejë erë mesatare veriore.

Temperatura do të lëvizë prej minus pesë deri minus 14 gradë.

Në Shkup do të jetë mot i ndryshueshëm dhe shumë i ftohtë me periudha me diell, dhe me kushte për reshje të borës. Do të fryejë erë mesatare veriore.

Temperatura do të jetë minus tetë gradë.

Në ditët e ardhshme do të përqendrohet moti i ndryshueshëm me vranësira dhe shumë i ftohtë me kushte për reshje të dobëta lokale të borës.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP