Ushtarit i bie të fikët gjatë ceremonisë lamtumirëse të Obamas (FOTO)

Një pjesëtar i Ushtrisë së Nderit të Amerikës ka humbur ndjenjat përballë Barack Obamas teksa ky po jepte fjalimin lamtumirës në përfundim të mandatit të presidencës së tij. Ushtari është parë duke qëndruar i shtrirë në tokë gjersa po bëhej ceremonia përmbyllëse në Virxhinia, transmeton ORAinfo.


Ligështimi i rojës ka ardhur gjersa Obama po iu adresohej ushtarëve duke i falënderuar për gatishmërinë dhe shërbimet e tyre ndaj shtetit amerikan. “Teksa reflektoj për sfidat që i patëm dhe ato që do vijnë, nuk mund t’i lë anash detyrat e mrekullueshme që ju (ushtarët) i keni kryer me vullnet e dashuri dhe keni shpërblyer më së miri popullin tuaj që ju beson aq fort”, ka thënë Obama.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP