Vjedhje e pasuksesshme në një postë në Veleshtë të Strugës

Kryes të panjohur dje apo pardje e kanë prerë grilat e hekurta dhe me dhunë e kanë hapur derën hyrëse të aluminit në postën në Veleshtë të Strugës, pas çka kanë brenda dhe nga njëra hapësirë kanë marrë një arkë metalike.

Siç informoi MPB, më pas, me përdorimin e një dërrase e kanë shtyer nëpër shkallë deri në rrugën e asfaltuar, ku e kanë lënë, pas çka janë larguar nga vendi i ngjarjes.

Në praninë e ekipit nga Zyra e jashtme për punë kriminalistike-Strugë, arka metalike është hapur nga udhëheqësi i postës, me ç’rast është konstatuar se kryesit nuk kanë arritur ta hapin.

Po ndërmerren masa për gjetjen e kryesve dhe për ndriçimin e rastit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP