SHBA – Hillary Clinton mendon të kandidojë për të marrë drejtimin e New York-ut

Pas humbjes në zgjedhjet presidenciale të disa javëve më parë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, nga ku President i vendit u zgjodh republikani Donald Trump, Hillary Clinton mund të vendosë të futet sërish në garë, por këtë herë si Kryetar i Bashkisë së New York-ut.

“Ky do të ishte rasti për të marrë ‘hak’, duke menduar për mënyrën se si de Blasio e ka trajtuar Hillary-n!” – shkruan “New York Daily News”, transmeton Blitz, duke iu referuar Kryetarit aktual të Bashkisë, mandati i të cilit mbaron në fund të vitit 2017.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP