Një sistem i ri i zinxhirëve për dimër (VIDEO)

“Rotogrip” i mban të sigurt shoferët, pasi nuk kanë nevojë që të dalin jashtë veturës e t’i vënë zinxhirët, por vetëm me një buton mund t’ aktivizojë ata.

“Rotogrip” është një sistem automatik i zinxhirëve të borës, i cili punon në shpejtësi të vogël, para dhe pas. Ato vendosen sistem afër rrotave, dhe rrotullohen me rrotat, duke hapur zinxhirët para gomave, e që rritë ngjitjen në rrugë të veturave e kamionëve për 45 për qind, transmeton gazeta Koha.   “Rotogrip”, i cili është i dizajnuar që të përshtatet për shumë vetura, aktivizohet me një shtypje të butonit brenda veturës.

Më shumë shikoni videon:

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP