Firma tregtare analizon Marrëveshjen e Ohrit

Deri më 21 janar pritet që Sekretariati për zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit të mbajë konferencë ndërkombëtare për atë se deri ku ka arritur realizimi i dokumentit. Kështu të paktën do të duhej të ishte, nëse lexohet dokumentacioni nga tenderi për analizë të marrëveshjes së Ohrit në vlerë prej 90 mijë euro, që Sekretariati ia ndau një kompanie nga Tetova. Më hollësisht, për mjetet e shpenzuara nga buxheti, shoqata për prodhimtari, transport, tregti dhe shërbime TDS – KIOSKI, eksport import, ka afat deri më 21 janar që t’i bëjë këto shërbime:

Dokumentacioni i tenderit

  • Analizë cilësore për zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit
  • Një konferencë ndërkombëtare
  • Gjashtë analiza rajonale
  • Hulumtim nacional të mendimit publik
  • Strategji për kanale të reja të komunikimit dhe afirmimit të Marrëveshjes së Ohrit

Për më shumë ndiqeni kronikën e Alsat M:

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP