Partizani i Tiranës interesohet për Ibraimin

Ndërprerja e kontratës mes Agim Ibraimit dhe Astanës, ka bërë që drejtuesit e Partizanit të Tiranës të bëjnë ofertë për sulmuesin tetovar. Partizani ka vazhduar të jetë mjaft aktiv në afatin kalimtar të janarit edhe atë kanë kërkuar lojtarë kryesisht jashtë Shqipërisë për të gjetur lojtarë të repartit të avancuar, ku skuadra ka vuajtur gjatë kësaj periudhe.

Sipas “Panorama-sport” emri i fundit me të cilin janë duke u zhvilluar bisedime është ai i Agim Ibraimit, futbollistit tetovar, i cili së fundmi ishte pjesë e skuadrës kampione të Kazakistanit, Astana. Mesfushori me tipare sulmuese, që mund të luajë si në qendër ashtu edhe në krah, pëlqehet nga drejtuesit e Partizanit dhe shanset që ai të luajë në Shqipëri janë të mëdha. /Portalb.mk/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP