Përmbytje në Gjermani

Moti me stuhi ka shkaktuar përmbytje përgjatë bregdetit baltik gjerman, duke shkaktuar dëme mbi shëtitoret afër detit, raporton Anadolu Agency (AA).

Nuk është konfirmuar nëse ka të lënduar gjatë përmbytjeve të mërkurën mbrëma, ndërsa uji të enjten në mëngjes filloi të tërhiqet përgjatë bregdetit.

Jurgen Holfter nga Departamenti federal për çështje detare dhe hidrografi të Gjermanisë tha se bëhet fjalë për “stuhinë më të fuqishme nga viti 2006”, transmetojnë mediat lokale.

Përmbytje ka patur në Flensburg, në skajin perëndimor të bregdetit baltik e deri në ishullin Usedom në kufi me Poloninë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP