Illço Gjorgjioski në kërkim të madantit të ri kryetar i FFM-s

Njeriu i parë i Federatës së futbollit të Maqedonisë (FFM), Illço Gjorgjioski do të kërkojë mandatin e ri të kryetarit me 18 shkurt, kur do të mbahet Kuvendi i rregullt zgjedhor, ku do të takohet organi më i lartë i futbollit të Maqedonisë.

Gjorgjioski i cili në vitin 2013 e fitoi madatin katërvjeçar, për momentin është kandidati i vetëm për stolin e kryetarit, ndërsa kundër kandidatët e tij pritet që të propozohen nga Këshillet e lidhjeve komunale. Teoretikisht, për garën e ulëses së Gjorgjioskit do të duhet të ketë 26 kundërkandidat.

Lidhjet komunale futbollistike duhet që të dorëzojnë propozim kandidaturë për kryetar më së voni deri në mesin e muajit janar. Gjorgjioski në postin e kryetarit erdhi pas Harallampie Haxhiristeskit, i cili dha dorëheqje në vitin 2012, pas sundimit me futbollin e Maqedonisë për plot 10 vite. /Portalb.mk/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP