Tërmet i fuqishëm në Fixhi, alarm për cunami

Një tërmet me magnitudë 7,2 goditi Fixhin, duke aktivizuar një alarm për cunami për disa ishuj në Oqeanin Paqësor.

Tërmeti e kishte epiqendrën 280 km larg brigjeve të kryeqytetit Suva të ishullit Fixhi.

Disa nga turistët në disa zona të rrezikuara janë evakuuar, transmeton Klan Kosova.

Nuk ka pasur raportime për dëme apo dëmtime në Fixhi.

People stand in a line down the street of Fijian city ___.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP