Malinka Ristevska Jordanova, drejtoresha e Institutit për Politikë Evropiane

Pyetja: Çfarë prisni nga 2017-ta?

Përgjigjja:

Pres një vit politikisht të rëndë, por shpresoj të jetë vit në të cilin do të bëhet progres dhe në të cilin para së gjithash do të ketë përgjegjësi me skandalin e përgjimeve të komunikimeve. Gjithsesi se kjo do ta lehtësojë zgjidhjen politike që Maqedonia përfundimisht të mund të kthehet në vlera demokratike evropiane. Nuk pres që kjo të jetë e lehtë dhe do të ketë shumë shkelje për të cilat do të ketë nevojë për përleshje.

Të gjithëve do të ju dëshiroja të kthehen në kënaqësitë dhe problemet familjare të vogla a të mëdha, por edhe më shumë të angazhohen në politikë si qytetarë!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP