Dy persona janë lënduar rëndë gjatë aksidenteve në Shkup

Dy persona janë lënduar rëndë dhe dy më lehtë në dy aksidente trafiku që kanë ndodhur gjatë ditës së kaluar në rajonin e SPB Shkup.

Ditën e kaluar, siç informon sot policia, ka pasur pesë aksidente në të cilat në tre lëndime të lehta kanë marrë tre persona, ndërsa në dy janë shkaktuar dëme materiale.

Policia e komunikacionit ka sanksionuar shtatë shoferë të cilët e kanë drejtuar automjetin më shpejtë nga shpejtësia e lejuar, dy shoferë kanë drejtuar automjetin nën ndikimin e alkoolit, tetë shofer nuk u janë përmbajtur kufizimeve, ndalesave dhe obligimeve të shprehura me shenjat e vendosura të komunikacionit, ndërsa gjashtë shoferë e kanë drejtuar automjetin pa patentshofer, gjegjësisht të paregjistruar, Janë kapur edhe 62 automjete të parkuara në mënyrë jo të rregullt.

Me ndihmën e automjeti special janë larguar 81 automjete.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP