Tërmet i fuqishëm e goditi Indonezinë

Tërmet me intensitet prej 6,2 ballë sipas shkallës së Riterit ndodhi sot herët në mëngjes në ishullin indonezian Bali, njoftoi Instituti amerikan për gjeologji.

Tërmeti ka ndodhur në afërsi të ishullit Sumbava, në thellësi prej 72 kilometra.

Nuk është dhënë alarm për cunami dhe nuk ka informacione për viktima eventuale ose dëme të shkaktuara materiale.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP