Rama mbledh partitë shqiptare të Maqedonisë, i këshillon për qëndrimin në Parlament (FOTO)

Kreu i qeverisë së Shqipërisë, Edi Rama ka pritur sot në një takim në Kryeministri tre kryetarët e partive parlamentare shqiptare në Maqedoni. Në takim mungonte Partia Demokratike Shqiptare, njofton Panorama.

Në takim ishte kreu i BDI­së, Ali Ahmeti, ai i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela dhe drejtuesi i Lëvizjes BESA Bilal Kasami. Mësohet se në qendër të diskutimeve mes krerëve të partive politike shqiptare ka qenë krijimi i qeverisë së re dhe situata politike në Maqedoni, duke qenë se ditën e nesërme do të mblidhet për herë të parë Parlamenti i dalë nga zgjedhjet e parakohshme të 11 dhjetorit.

Rama u ka dorëzuar krerëve të subjekteve politike shqiptare në Maqedoni, një dokument këshillues për ruajtjen e interesit të shqiptarëve në Maqedoni.

Takimi i liderëve shqiptar të Maqedonisë me Edi Ramën

Takimi i liderëve shqiptar të Maqedonisë me Edi Ramën

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP