Vazhdojnë kërkimet për viktimat nga rrëzimi i avionit rus

Në Detin e Zi po vazhdojnë kërkime masive për viktimat e rrëzimit të një aeroplani ushtarak rus, me 92 veta në bord.

Rreth 3,000 njerëz, përfshirë 200 zhytës, anije, avionë dhe helikopterë, janë të përfshirë në operacionin pranë qytetit Soçi, njofton REL.

Deri më tash, janë gjetur vetëm 11 trupa nga tragjedia e së dielës.

Aeroplani me ushtarë, muzikantë të ushtrisë dhe gazetarë në bord, ka qenë duke udhëtuar për në Siri. Fluturimi është nisur nga Moska.

Autoritetet e kanë përjashtuar terrorizmin si shkak për fatkeqësinë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP