Panair i vitit të ri i librave në organizim të “Templum”

Shtëpia botuese “Templum” prej sot deri më 29 dhjetor në GEM Klubin në Çarshinë e Vjetër organizon Panair të vogël të Vitit të Ri të librave.

Panairi sonte do të hapet me promovimin e librit nga edicioni “Tregim tjetër” i cili u krijua në festivalin e njëjtë letrar për fiksime të vogla të cilin “Templum” e organizoi këtë vit në qershor.

Në suaza të panairit në mërkurën do të promovohet romani “517” nga Sanja Mihajloviq-Kostadinova, fituese e vitit të kaluar të konkursit “Të reja!” për prozë dorëshkrim më të mirë debutues. Për librin do të flasë Ivan Shopov.

Të enjten në mesditë do të ndahet çmimi “Të rinjtë!” për dorëshkrim prozë më të mirë debutues për vitin 2016. Në konkurs në garë të ngushtë janë Jagoda Vasilevska, Xvezdan Georgievsku, Epistorijnaovini dhe Ana Mihajlovska.

Ditën e njëjtë në mbrëmje do të promovohet romani “Qytetari i rëndomtë i përjetshëm” nga Eden fon Horvat, i cili është romani i i tij i dytë në edicionin Magma të “Templum” në të cilën në vitin 2003 u publikua edhe “Rinia pa zot”.

Orari i punës së panairit është prej orës 11 deri më 21, ndërsa nesër (e martë) nga ora 11 deri më

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP