Sonte nis Festivali i 55-të i Këngës në RTSH

Surpriza pa fund, emocione dhe ethe konkurrence do të shoqërojnë tre netët e edicionit të 55-të Festivalit të Radio Televizionit Shqiptar i cili do të mbahet në datat 21, 22 dhe 23 dhjetor në Pallatin e Kongreseve në Tiranë.

Organizatorët e festivalit kanë ftuar nga Kosova dy regjisorët e njohur Agron Vula dhe Astrit Idrizi.

Festivali i këngës në Radiotelevizionin Shqiptar nuk është vetëm arenë ku përballen vlerat e muzikës së lehtë shqiptare, por që prej vitit 2003 ai është i vetmi kompeticion që ka ekskluzivitetin e prezantimit të muzikës së lehtë shqiptare në Eurosong.

Në këtë edicion të 55-të, sopranoja shqiptare me famë ndërkombëtare Inva Mula do të jetë e ftuara e nderit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI MOBIL