Koncerti super i njohur i Vienës vjen në Tiranë në 2 janar, ja ku do të zhvillohet

Një premtim i hershëm i Kryeministrit Rama pas takimit me violinistin shqiptar të Filarmonisë së Vienës, Shkëlzen Doli për të sjellë Koncertin e famshëm të Vienës në Tiranë, u bë realitet.

Sot Rama ka shkruar që, pas një pune intensive në bashkëpunim me Dolin, Koncerti i Vienës do të organizohet në Tiranë, në Pallatin e Kongreseve në datën 2 janar, një ditë pas Vienës, shkruan RevistaClass.

Shkëlzen Doli dhe Ansambli Filarmonik i Vienës do të intepretojnë për spektatorët shqiptarë në Tiranë në një koncert të rrallë. “Koncerti i Vienës në Tiranë! Një ëndërr bëhet realitet Falë një bashkëpunimi që kurorëzohet pas një përpjekjeje jo të vogël së bashku me Shkëlzen Dollin, në 2 janar vjen në Tiranë, të nesërmen e Vienës, një koncert i jashtëzakonshëm”, shkruan Rama.

Në videon e publikuar njoftohet që shitja e biletave do të nisin të shiten në datë 15 dhjetor. Ndoshta sërish do të jetë Kryeministri që do të japë detaje.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP