RRUGË ANTIKE

Rrugicave me gurë
Vazhdoj qetësisht, shëtitjen
Një e lehur plot inat
Thyen heshtjen mes mureve
Por unë eci, eci
Gjerësa në kështjellë arrijë
Shoh hapësirë gjigante
Përplot histori
Ah, mrekulli
Është një pasuri

Autor: Ardian Haziri

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP