Ndahet nga jeta aktori Peter Vaughan, mjeshtri i verbër i “Game of Thrones” (FOTO)

Ndahet nga jeta në moshën 93 vjecare, aktori britanik Peter Vaughan.

Vaughan mbahet mend jo vetëm për rolin e tij në serialin “Game of Thrones”, si mjeshtri Aemon Targaryen, por për karrierën e tij të gjatë si aktor për 75 vjet, i angazhuar po ashtu edhe në teatër dhe kinema.

Peter Vaughan ka interpretuar mjeshtrin e verbër Aemon Targaryen, i cili ka bërë për vete zemrat e miliona fansave, në të gjithë botën, në pesë sezonet e serialit kult “Game of Thrones”.

Ndahet nga jeta aktori Peter Vaughan, mjeshtri i verbër i “Game of Thrones”

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP