Një truk që i vë fëmijët në gjumë brenda një minute (VIDEO)

Një nga problemet më shqetësuese të të gjithë prindërve, sidomos atyre të rinj, është gjumi i fëmijëve. Prindërit provojnë lloj-lloj mënyrash për t’i vënë në gjumë të vegjlit e tyre. Në një video që qarkullon në internet, një fëmijë vihet në gjumë në më pak se një minutë.

Nathan Dailo nga Sidnei (Australi), ka hedhur në YouTube një video të të birit për të demonstruar një truk që mund t’ju ndihmojë edhe për të vegjlit tuaj, shkruan RevistaClass.

Seth është tre muajsh dhe vetëm duke ia ledhatuar fytyrën me një copë të hollë të mëndafshtë, siç duket edhe në video, ai bie në qetësi dhe pastaj në gjumë brenda 41 sekondave.

Provojeni, po bëni kujdes mos ju zë juve gjumi më parë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP