Kë do më shumë, mamin apo babin?

Babai : Kë do më shumë ti, mamin apo babin?
Djali : Të dy.
Babai : Jo, thuaj kë!
Djali : Të dy.
Babai : Nëse unë shkoj në Londër dhe mami në Paris, ku do të shkoje ti?
Djali : Në Paris.
Babai : Domethënë ti do mamin?
Djali : Jo, por sepse Parisi është më i bukur se Londra.
Babai : Nëse unë shkoj në Paris dhe mami në Londër, ku do të shkoje ti?
Djali : Në Londër .
Babai : Pse?
Djali : Epo Parisin e pashë me mamin…

One thought on “Kë do më shumë, mamin apo babin?

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP