SENATI LIVE: Republikanet fitojne 51- 47

Republikanet kane fituar ne keto shtete:

============================

1. Tim Skot ne Karolinen e Jugut

2. Rend Pol ne Kentaki

3. Rob Portman ne Ohajo

4. Xhejms Lankford ne Oklahoma

5. Marko Rubio ne Florida

6. Ricard Shelbi ne Alabama

7. Tod Jang ne Indiana

8. Xhon Hoven ne Dakoten e Veriut

9. Xhon Thune ne Dakoten e Jugut

10. Xheri Moran ne Kanzas

11. Xhon Buzman ne Arkansas

12. Xhoni Isakson ne Xhorxhia

13. Majk Li ne Juta

14. Carls Gresli ne Ajova

15. Xhon Mekejn ne Arizona

16. Ricard Bur ne Karolinen e Veriut

17. Majkell Krapo ne Ajdaho

18. Ron Xhonson  ne Uiskonsin

19. Patrik Tumi ne Pensilvania

20. Roj Blant ne Misuri

21. Lisa Murkovski ne Alaska

 

Demokratet kane fituar ne keto shtete:

==========================

1. Patrik Lihi ne Vermont

2. Kris Van Hollen ne Merilend

3. Ricard Blumental ne Konektikat

4. Temi Dakvorth ne Ilinois

5. Cak Shumer ne Nju Jork

6. Majkell Benet ne Kolorado

7. Peti Murej ne Uashington

8. Ron Vajden ne Oregon

9. Brajan Shatz ne Havai

10. Kamal Haris ne Kaliforni

11. Katerine Kortez Masto ne Nevada

 

Ketu do te azhurojme rezultatet e betejes per Senat. 66 senatore nuk zgjidhen sot, prej tyre Demokratet kane 36 dhe republikanet 30. Per kontroll te Senatit duhen 51 senatore.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP