Ushqimet që ua “përmirësojnë” disponimin (FOTO)

Ngrënia e ushqimit të shëndetshëm dhe të balancuar është provuar shkencërisht që rrezaton në një ndjenjë pozitive, transmeton Klan Kosova.

Ekzistojnë disa ushqime të cila mund të ju ndihmojnë në përmirësimin e disponimit tuaj duke përfshirë edhe çokollatën.

Shikoni më poshtë cilat janë këto ushqime:

Çokollata

 Kafeja

 Salmoni

 Vezët

 Manaferrat

 Arrat

 Avokado

 Bananet

 Pasta

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP