Koncert i muzikës serioze- klasike në Kumanovë

Më 31 tetor, ora 20, në Teatrin e qytetit- Kumanovë, për herë të tretë do të mbahet Koncerti i muzikës serioze-klasike. Që koncerti të dalë në frymën më të mirë artistike do të përkujdeset drejtori artistik i Koncertit Orhan Shaqiri.

“Qëllimi i Koncertit është promovimi i muzikës serioze klasike, para qytetarëve, në veçanti para gjeneratave të reja, të cilët duhet të jenë bartës për zgjedhjen e muzikës së mirëfilltë”, tha për Portalb profesor Orhan Shaqiri.

Koncerti, këtë vit, do të shfaqet në kuadër të Shoqatës artistike teatrale “Ultra”.

Dueti “Skupi”, Plamenka Trajkovska me Kuartetin harkor profesional si dhe solisti (baritoni) Arbër Maliqi nga Filharmonia e Kosovës, do të jenë protagonistët e këtij Koncerti.

14885718_584384241746647_876953611_n

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP