Kukan: Shpresoj që PSP do ta fitojë përkrahjen dhe respektin e institucioneve

Eurodeputeti, Eduard Kukan, në një deklaratë për agjencinë e lajmeve “Meta”, shprehi shpresë së Prokuroria Speciale Publike (PSP), do ta fitojë mbështetjen nga institucionet demokratike dhe politikanët e Maqedonisë, njofton Portalb.

“Plotësisht e përkrahi pavarësinë e PSP-së në kuadër të Marrëveshjes së Përzhinës. Shpresoj se ky institucion do të punojë në mënyrë të pavarur dhe do ta fitojë tërë mbështetjen e patjetërsueshme dhe respektin nga institucionet demokratike dhe politikanët e vendit”, deklaroi Kukan, në pyetjen se si e komenton vendimin e djeshëm të Kuvendin e cila i refuzoi propozimet për ndryshimet e ligjit për PSP, gjegjësisht vazhdimin e afatit për hetim, por edhe të ligjit për mbrojtjen e dëshmitarëve.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP