Ja si e zgjidh fjalëkryqin polici

Ja si e zgjidh fjalëkryqin polici:

1. Veshje solemne (2 shkronja)……………zi
2. Thirrje telefonike (3 shkronja) ……………xrr
3. Qytet në Itali (3 shkronja) ……………Rom
4. Lloj kafshe me shtëpizë (3 shkronja) ……………qen
5. Shihe foton (5 shkronja) ……………e pashë
6. Vëllai i gruas (5 shkronja) ……………Arben
7. Armë e ftohtë (7 shkronja) ……………pendrek
8. Pija më e shëndetshme (4 shkronja) ……………birra
9. Sëmundje e pashërueshme (6 shkronja) ……………vdekja
10. Prodhim i pulës (4 shkronja) ……………supa
11. Bashkëjetesa e burrit dhe gruas (6 shkronja) ……………banesa
12. Masa për vlerësimin e gurëve të çmuar (6 shkronja) ……………paraja
13. Burri i motrës (3 shkronja) ……………Ali
14. Personazh biblik (3 shkronja) ……………pop
15. Numri më i vogël treshifror (3 shkronja) ……………000

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP