Rabotniçki pacient i rregullt i Shkëndijës

Futbollistët bëjnë me sukses detyrën në kampionat, duke marrë tre pikë të reja në luftën për kreun e tabelës. Ashtu si të mërkurën në ndeshjen e Kupës, Shkëndija edhe tani mund si mysafire Rabotniçkin, kësaj rradhe me rezultat 1:3.
Ndeshja filloi me matje të forcave, ndërsa kansojet e para i kishte Rabotniçki. Pas 20-të minutave të para Shkëndija filloi të sulmojë më seriozisht kur fillimisht goditja e Pollozhanit u ndal në traversë, ndërsa pak më vonë Shishkovski ndali goditjen e fortë të Ibraimit.
Në minutën e 31 Zahov bën mrekullinë kur ndal goditjen e Elmas-it kur ky i fundit kishte mundësi të 100% për gol. Ndryshimi ndodhi në minutën e 33-të kur vendasit ekzekutuan goditje dënimi me Emir Sahitin që harkon në zonë, ndërsa goditja e Sadikit me kokë prek shtyllën dhe sipas arbitrave kalon vijën fatale, për epërsi 1:0 të Rabotniçkit. Deri në fund të pjesës së parë regjistrojmë tentimin e Hasanit nga gjuajtja e lirë, mirëpo Shishkovski pret sigurtë në portë.
Shkëndija në pjesën e dytë u fut në kërkim të barazimit dhe kansojen e parë e solli Juffo, goditja e të cilit shkoi mbi portë. Në minutën e 56-të Juffo nis aksion, Radeski vazhdon për Ibraimin, i cili me një të djathtë të fortë barazon në 1:1. Pak më vonë në mundësi u gjet Radeski, mirëpo shpëton në portë Shishkovski.
‘Kuqezinjtë’ që luanin me fanella të bardha vazhduan të sulmojnë dhe në minutën e 72-të braziliani Juffo lëshon një të majtë precize që ndalet në këndin e poshtëm të portës vendase për përmbysje të rezultatit dhe epërsi 1:2 të Shkëndijës. Vendasit u gjetën në nok-daun dhe kërkonin të barazojnë, mirëpo goli erdhi serish në portën vendase kur në minutën e 84-t pas një aksioni të mirë Ibraimi realizon golin e dytë personal në këtë ndeshje dhe të tretin për Shkëndijën. Kështu ‘kuqezinjtë’ marrin fitoren e rradhës dhe vazhdojnë luftën për kreun e tabelës.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP