Gabimet që e shkatërrojnë një familje

Familja duhet të jetë burimi i parë i dashurisë për një person, vendi ku gjen mbështetje dhe pranohet me të gjitha të mirat e të këqijat. Fatkeqësisht, shumë familje dështojnë që ta mbajnë unitetin. Mirëpo të kuptuarit e problemit, është hapi i parë drejt gjetjes së një zgjidhjeje, shkruan Lajmi.net.

Këto janë gjashtë gabimet që e shkatërrojnë një familje përfshirë atë të gjerën:

Ofendimet dhe kritikat

Fjalët kanë peshë. Në disa raste, ato mbajnë peshën e tërë botës, Ndërsa kur janë fjalë të pakëndshme e u thuhen familjarëve, ato lëndojnë.

Thashethemet

Thashethemet janë shumë të dëmshme. E bëjnë një person të ndjehet mirë përkohësisht mirëpo në fund të fundit, nuk zgjidhin asgjë.

Mungesa e përfshirjes

Përfshirja e të gjithë familjarëve në një çështje të rëndësishme, është esenciale për unitetin e familjes.

Mashtrimi dhe gënjeshtrat

Dështimi në të pranuarit e dallimeve në mes njëri tjetrit

Kur s’ka kërkim falje dhe falje.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP