Juventusi i shënon nga mesi i fushës skuadrës së Berishës

Juventusi arriti të marrë vetëm një barazim 1-1 në ndeshjen ndaj Melbourne Victory e vlefshme për International Champions Cup, por goli i realizuar nga bardhezinjtë ishte më të vërtetë spektakolar.

Autori i golit ishte 20 vejçari Blanco Moreno, i cili e ndëshkoi portierin e skuadrës australiane nga mesi i fushës. Ndeshja ishte mbërthyer në shifrat 0-0 deri në minutën e 58 kur Moreno lëshoi një goditje fantastike në drejtim të portës pas pa daljen e portierit duke e dërguar topin në rrjetë.

Goli ishte i jashtëzakonshëm, por megjithatë 20-vjeçari nuk arriti të jepte fitoren bardhezinjve, pasi në Melbourne Victory barazoi 7 minuta para përfundimit të ndeshjes me Ingham. Për Victory në këtë ndeshje u aktivizua edhe shqiptari Bestart Berisha, i cili nuk arriti të shënonte.

Në gjuajtjen e penalltive ishin australianët që u treguan më të saktë, duke i mposhtur kampionët e Italisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP