Leonardo DiCaprio do të dëshmojë në gjykatë për filmin “The Wolf of Wall Street”

Aktori i famshëm amerikan Leonardo DiCaprio do të dëshmojë në Gjykatë për shkak të filmit “The Wolf of Wall Street” dhe akuzave të cilat Andrew Greene i ka parashtruar kundër shtëpisë së produksionit të filmit meqë në të ai siç pretendohet është “shpifur”, transmeton Anadolu Agency (AA).

Andrew Greene, ish-drejtori ekzekutiv i shtëpisë brokere Stratton Oakmont, kërkon 25 milionë dollarë dëmshpërblim.

Ai ka paditur “Paramount Pictures”, kompaninë amerikane për prodhimin dhe distribuimin e filmit për shkak të mënyrës sesi kanë shfaqur personazhin e tij, në filmin Nicky “Rugrata” Koskoffa, të cilin e ka luajtur aktori P.J. Byrne.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP