Zvicra kërkon punëtorë me pagë 3200 franga në muaj, ja detajet

Ndërkohë që në Shqipëri çdo ditë jemi në kërkim të një punë më të mirë, Zvicra ndodhet në krizë për punëtorë. Rreth një vit më parë qeveria dhe sindikata e fermerëve në Zvicër filluan së bashku një projekt për integrimin e refugjatëve në tregun e punës, transmeton Shqipëriaime.al.

Por, pavarësisht marketingut të tyre nuk arritën që të gjenin punëtorë në disa punë të caktuara. Janë rreth 14 ferma që kërkojnë refugjatë për një vend pune të përkohshme, për të cilën ata do të paguhen 3200 franga në muaj.

Kanë qenë vetëm 6 ferma që kanë mundur që në saj të këtij projekti të gjejnë punëtorë, ndërsa pjesa tjetër e anuluan ofertën e tyre. Kjo për faktin se nuk gjetën refugjatë.

Ky projekt ka ende kohë deri në 2018 ndërsa në njoftimin e tij Sekretariati Federal për Migracion bën me dije se kjo do t’i ndihmojë azilkërkuesit dhe refugjatët që të integrohen më mirë dhe të mësojnë një nga katër gjuhët e vendit.

101 thoughts on “Zvicra kërkon punëtorë me pagë 3200 franga në muaj, ja detajet

 1. jam i interesuar rreth keti konkursi kam pervoj pune ne bujqesi me pelqen puna ne bujqesi dhe kerkoj pun per arsye ekonomike

 2. jam i interesuar per pun ne bujqsi dhe e njoh punen mir dhe e flas shum mir gjuhen italiane

 3. kerkoj punë ne Zvicer kam kualifikime si it njoh profesionin e ndertimtaris kam punuar shum koh ne hoteleri njoh gjuhen angleze jam 24 vjeqar nese ka nevoj per puntor ndokush le te me kontaktoj

 4. Kam nevoj për pun besoni dhe edua punen e buqsis dhe une jam kur të thoni jam gati faliminderit

 5. Kam nevoj per pun jetoj ne itali po ne keto momente ka kriz dhe pun nuk ka jam me dokumenta italiane

 6. Edhe UN si te gjithve jam e interesuar per ket pun NE zvicer per shkaqe si te gjithve ekonomike dhe probleme be tjera jam e martuar kam dy femi vajzen PES vj.fjalin tri vj ju lutemi .dhe ishalla presinppergjigjen te Miraju faleminderit per ket munsi qe nNa keni dhan Kush ka fat ka Kush nuk ka prap flm SE paku keni mendu per NE flm

 7. Pershendetje …ku mund te marpakme shum informacion sepse jam i interesuar per me shum te dhena mbi kete ..faleminderit nese e merni ne konsiderate te me pergjigjeshit

  • Pershendetje jam interesuar pe Pune me fushen e buqesis kam punuar 5vite me radhe ne kete fushe di te perdor zetora di te plugoij di te frezoi eshume te tjera siketo kam punuar ne shtetin grek ne kete fushe respekte faleminderit

 8. pershendetje edhe une jam i interesuar per pune ne zvicer per fermer apo buqesi kam punuar ne shtetin grek keto pune dhe i di mire di te perdor edhe zetorat plugim frezim e shume te tjera si keto respekte faliminderit

 9. Jam i interesuar per pune ne bujqesi ne zvicer nese jeni te interesuar po ju le numrin tim te telefonit 0675486887 ju lutem pres pergjigje

 10. Shum mpelqejn kjo pun me shum qef e punoj jom familiar shpresoj te me kontakton kam nevoj shum per ket pun faleminderit shum per ket mundsi 044 992 876

 11. Jam i interesuar per pune ne bujqesi njoh mire kete profesion me kafshe ne shtalla ete gjitha sektoret e bujqesis si munde te aplikojm a qka duhet me ba

 12. Përshëndetje jam i interesuar të punoj bashke me bashkëshorten
  Ju lutem mund të me thoni se si mund të aplikojnë…
  Pres përgjigjen tuaj sa më shpejt.. Flm

 13. Jam i interesuar per pune ne bujqesi ne zvicer me eksperience pune prej 7 vjetesh
  Njoh gjuhe te huaj si italishten dhe anglishten nese keni nje vend pune per mua ky eshte numri im +355675486887 ose
  Viber dhe ne Whats app
  Ose me jepni faqen ku mund te aplikoj per pune ne zvicer ne bujqesi ju flm per mirekuptimin

 14. Islam morina nga prizreni lindur1970 ekam shkollen mesem ekonomi kam diplimen kompjuterit po diplomen biznesit diplomat diploma badigard po jam pa pune tel383044426042

 15. Jam i interesuar per pun ne bujqesi por edhe per qfar do pune tjeter bujqesin e njoh shum mir. Numri kontaktues +37744223049 pres pergjigjeje besoj se do te hasim ne mirkuptim.

 16. Jam i intesuar kam prevoj pune 4 vjecare ne itali si dhe nje prevoj 15 vjecare ne shipri nse ka ndonje vend te lir un jam i gatshem tl….0683111551

 17. Pershendetje jam Armelinda Rredhi jam e interesuar per punen duke par kete njoftim po shkruaj qe nqs esht e mundur te punoja ne ket vend

 18. Psh…. jam lulzimi 24 vjec kam punuar 6 vite rejesht ne greqi buqesi keshtu qe mund te them jam mjeshter per cdo loj pune buqesi ju lutem me kethen nje perghigje 0685599274 para se te iki ne greqi se nga fillimi muajt maj fillon puna atje por paga nuk esht e kenaqeshme prandaj dua te ndroj vend

 19. Te thenat e mija jan 30 vjec kam punu ne buqsi dhe servis makinash dhe patentat te gjitha kadekorit dhe nr im 0695568255

 20. Jam i interesuar per me punu ne bujqesi ne zvicer kam pervoj ne kete profesion dhe njoh:gjuhen gjermane dhe frangjishten

 21. Jam i intersuar te punoj si fermer ne zvicer jam 45vjec kam Punuar ne ferm bujqesi blektori bojaxhi ndertim e shum gjera te tjera

  • Jam e interesuar per pun ne zvicer un arrij te punoj bebisister te mbaj plaka fermere nd kushunierepuntore shtepie dhe shume pun te tjera

 22. jam i interezuar per vendin e punes kam punuar ne bujqesi jetoj ne greqi po per arsye ekonomike dua te nderroj shtet kam dokomenta evropiane per pune ne te gjith evropen do preferoja te punesohesha bashk me bashkshorten time por ne qoft se nuk behet vetem une te vij me kenaqsi me rrespekt agimi hoxha ky eshte numri im 00306999717702 dhe tjetri eshte ky 00306999717700 faleminderit

 23. Mirdita jam shptimja nga maqedonia edhe un jam e interesuar per pun edhe tre tjer te interesuar ju lutem pergjigje pres

 24. Mirdita ju pershndet pece jam i interesuar per ket pun e di shum kam nevoj per pun ju lutem pergjigje pres tung

 25. Jam i interesuar per pun ne ferm enderra ime eshte te punoj ne ferm si mund te kontaktojm per kete ofert ky eshte numri im viber +37745523224

 26. Pershendetje,,,jam duke kerkuAR 1 pun jam kty ne zvicerr,nr im osht ky kam pasaport italiane,,0786495907…

 27. Jam intersuar per pun njoh gjuhen gjermane kam patentshofer gjerman kam punuar ne gjermani si shofer murator ne bujqesi

 28. Kom punuar ne dertimtari dhe gjithe ashtu ne bujqsi ju lutem shum me kontaktoni tel:0031643736965 ju falminderit

 29. Jom Ferat Delija jetoje ne holland kom punuar ne ndertimtari por gjithe shtu ne bujqesi kom nenshtetsi Holandeze tel :0031643736965

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

VERZIONI DESKTOP