Reali përmbys Barcelonën, nxehet lufta për titull (Video/Foto)

Skuadra e Real Madridit ka arritur të përmbys Barcelonën midis Camp Nou në derbin e zhvilluar mbrëmjen e sontme duke triumfuar me rezultat 2-1.

Real Madridi i ka dal t’i hakmerret “balugranave” për humbjen e pësuar në Madrid, duke fituar këtë ndeshje të madhe dhe duke u rikthye në garën për titull të kampionit.

Benzema duke shënuar - Foto: GTY

Benzema duke shënuar – Foto: GTY

Gjatë pjesës së parë ishin vendasit ata që organizoheshin dhe sulmonin, ndërkohë Reali rimori veten në pjesën e dytë duke i shkaktuar majft probleme Barcelonës, transmeton Portalb.

Pique i kaloi vendasit në epërsi, kurse pak minuta më vonë Benzema barazoi shifrat.

Madrilienët luajtën me një futbollistë më pak në minutat e fundit, pasi Sergio Ramos u ndëshkua me të kuq.

Ramos ndëshkohet me karton të kuq

Ramos ndëshkohet me karton të kuq  – Foto: GTY

Ndërkohë ishte Cristiano Roanldo ai që shënoi për 1:2 në minutën e 85’të për ta kaluar në epërsi skuadrën e Zidanes dhe kështu duke heshtur të gjithë të pranishmit në stadium.

Ronaldo duke festuar golin

Ronaldo duke festuar golin – Foto: GTY

 

Pas kësaj fitore, Real Madridi e ka ngushtuar në shtatë diferencën e pikëve me Barcelonën dhe do të shpresojë që t’i ndryshojë gjërat deri në fund të sezonit./ Portalb.mk

Në vazhdim mund ti shikoni golat që u shënuan gjatë ndeshjes

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP