“Fitorja në Camp Nou mund ta ndryshojë rrjedhën e sezonit për Realin”

Michel Salgado, ish mbrojtësi i krahut të djathtë, ka thënë se fitorja në El Clasico mund të ketë efekt domino.

Real Madridi nuk e ka pasur edicionin më të mirë, pasi ka 10 pikë më pak se Barcelona në krye të tabelës.

Por spanjolli besons e nëse Los Blancos triumfojnë në El Clasico, sezoni mund të kthehet në favor të tyre.

“Kjo do të sjellë besim të madh në ekipin. Ndonjëherë një lojë ndryshon çdo gjë në një sezon”.

“Ne kemi një shans të madh tani në tre muajt e fundit për të shpëtuar sezonin tonë, duke fituar Ligën e Kampionëve”

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP