UEFA përjashton Galatasary-n për 1 vit nga të gjitha kompeticionet europiane

Organizata Evropiane e Futbollit UEFA, ka përjashtuar klubin turk Galatasaray, për një periudhë një vjeçare nga të gjitha kompeticionet europiane, për shkak të shkeljeve të kritereve financiare.

Ndihmës presidenti i Galatasaray dhe përgjegjës për çështjet ligjore të këtij klubi Esref Alacayir ka konfirmuar se UEFA vendosi një pezullim një-vjeçar të klubit të Stambollit dhe kampionit aktual të Turqisë.

Alacayir gjithashtu duke vënë në dukje se dënimi anulohet në qoftë se Galatasaray dy vjet me radhë nuk arrin të shkojë në garat evropiane, e ka cilësuar këtë dënim si jo shumë të rëndë, transmeton Klan Kosova.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP