Rruga “Indira Gandi 31″ në Shuto Orizare e harruar nga pushteti!

Ekipi i TV-21 e viziton për të tretën herë me radhë këtë lagje në periferi të Shkupit. Është rruga “Indira Gandi 31” në Komunën e Shuto Orizares. Banorët thonë se janë të lodhur me që e kanë medoemos ta kalojnë këtë rrugë së paku 1 herë në ditë. Në vështirësi hasin edhe fëmijët që shkojnë në shkollë. Banorët thonë se gjatë reshjeve, gjendja vetëm se përkeqësohet edhe më shumë.

“Për besë, vështirësi mjaft kemi, siç e shihni edhe vet. Edhe veturat na i ka dëmtuar edhe fëmijët nuk po munden të shkojnë në shkollë; kur ka shi krejt baltë bëhet këtu, por fat që sot ende nuk është bërë ashtu. Kur ka baltë këtu nuk lëvizet”, shprehen qytetarët.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP