Ministria e Shëndetësisë i përgjigjet protesës grave nga Komuna Shuto Orizarë

Pas protestave të një dite më parë të grave nga Shuto Orizari për mungesën e gjinekologut në ambulantë, nga Ministria e Shëndetësisë thonë se konkursi për pranimin e gjinekologut në këtë komunë është aktiv, por askush deri tani nuk është paraqitur, njofton Alsat M.

“Në konkursin e shpallur nga Ministria e Shëndetësisë për gjinekolog amë në Komunën e Shuto Orizarit , ende nuk është paraqitur ndonjë kandidat i interesuar. Ministria e shëndetësisë premtoi se do ti plotëson të gjitha parakushtet dhe i plotësoi, por nuk mund të sigurojë se ndonjë gjinekolog do të paraqitet në konkurs, sepse ajo është jashtë kompetencave të Ministrisë së Shëndetësisë”, deklaruan nga Ministria e Shëndetësisë.

Lexo: Gratë e Shutkës kërkojnë gjinekolog amë

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP