Cana shënon autogol për Nanten (Video)

Në përballjen m Bordeaux, Nantes kishte epërsinë e dy golave 2:0 nga pjesa e parë, por kjo epërsi u shkri në minutat e fundit të ndeshjes. Fillimisht mysafirët shënuan në minutën e 84-të për ta ngushtuar epërsinë ndaj vendasve që po luanin një ndeshje të madhe.

Por inkuadrimi i Canës si duket ka qenë tragjik në këtë takim, pasi pikërisht kapiteni i Kombëtares ka arritur të jetë njeriu më i pafat. Në rastin e fundit të mysafirëve, kur u ekzekutua një goditje nga këndi, Cana në përpjekje për ta larguar topin me kokë shënoi një autogol.

Ky ishte autogoli i parë i Lorikut me skuadrën e tij Nantes ku u transferua gjatë afatit kalimtar të verës nga Lazio.


Own Goal Lorik Cana ~Nantes 2-2 Bordeaux~ by football-zone

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP