Juventusi – Interi super gjysmëfinale e Kupës italiane (Video)

Juventus ka shënuar fitore minimale 1:0 kundër Lazios në çerekfinale të Kupës së Italisë dhe ka siguruar kështu një vend në gjysmëfinale.

Golin e vetëm dhe të fitores në këtë takim e shënoi mbrojtësi zviceran, Stephan Lichsteiner.

Kujtojmë se në këtë ndeshje për 90 minuta për Lazion luajti portieri i Komëbatres, Etrit Berisha, i cili bëri disa pritje shumë të mira.

Me këtë fitore Juventus ka siguruar gjysmëfinalen e Kupës, ku do të luaj kundër Interit, që mbrëmë mposhti Napolin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP